Ognisko Sycharowskie w Łukowie – ul. Maryli Wereszczakówny 37

Parafia
lukow-alberta-192 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Łukowiew drugą środę miesiąca.
Msza święta o godz. 18.00 a po niej spotkanie w salce parafialnej w budynku przy plebanii przy parafii pw. Św. Brata Alberta ul. Maryli Wereszczakówny 37. W trzecią niedzielę miesiąca po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę w kościele. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. mgr Paweł Żukowski.
Kontakt z liderką ogniska Małgorzatą Gołębiowską kom: 508 276 326. Parafia św. Brata Alberta >>>
Diecezja siedlecka >>>

Szczęść Boże.

10 kwietnia 2018  to czas kolejnego spotkania Łukowskiego ogniska WTM Sychar. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od uczestnictwa we Mszy Świętej na której pełniliśmy posługę liturgiczną, i tu niespodzianka Mszy przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Tomasik którą sprawował w intencji zmarłych ze swojej rodziny.

Kolejnym punktem było spotkanie w salce na plebanii, zaczęliśmy od wspólnej modlitwy oraz przypomnienia charyzmatu i panujących zasad na spotkaniu . Pojawiła się jedna nowa osoba, a był nią Wiesio, ze stałych uczestników była Emilia Małgosia Krzysztof i Jurek. Po części na której dzieliliśmy się swoimi świadectwami przeszliśmy do zagadnienia przygotowanego przez Krzysztofa, ale o tym to już On sam nam napisze.

Proszę Krzysztof.

Szczęść Boże. Dziękuję Jurku za wprowadzenie.

W drugiej części spotkania pochyliliśmy się nad „ Traktatem o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort oraz nad bezpośrednio związanym z tym dziełem „Aktem ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”.

Na początku porozmawialiśmy o znanych nam świętych, którzy praktykowali nabożeństwo, o którym napisał św. Ludwik Grignion de Montfort oraz o samej Najświętszej Maryi Pannie. Następnie w skrócie zapoznaliśmy się z istotą tego nabożeństwa. Na koniec poruszyliśmy konkretne aspekty dotyczące samego aktu i przygotowania się do praktykowania tego doskonałego nabożeństwa.

Na kolejne spotkanie serdecznie zapraszamy w drugi i czwarty wtorek miesiąca, a najbliższe: 24.04.2018 i 08.05.2018r.

Z Panem Bogiem.