Ognisko Sycharowskie w Łukowie – ul. Maryli Wereszczakówny 37

Parafia
lukow-alberta-192 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Łukowiew pierwszą niedzielę miesiąca.
Msza Św. sprawowana jest w intencji małżeństw przeżywających kryzys o godz.18.00, a po niej spotkanie w salce parafialnej w budynku przy plebanii przy parafii pw. Św. Brata Alberta ul. Maryli Wereszczakówny 37. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Kamil Frączek.
Parafia św. Brata Alberta >>>
Diecezja siedlecka >>>

Spotkanie 28 lutego 2017r.

Czas biegnie nieubłaganie i mieliśmy kolejne spotkanie łukowskiego Ogniska WTM Sychar.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, sprawowaną przez naszego opiekuna duchowego ksiądza Łukasza, a my braliśmy w niej czynny udział.

W spotkaniu brało udział 14 osób, w tym dwie zupełnie nowe, co nas bardzo ucieszyło. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że byłoby najlepiej dla nas wszystkich, gdyby SYCHAR nie był nam już potrzebny. Smutne, ale prawdziwe.

Po modlitwie na rozpoczęcie i przypomnieniu Charyzmatu, który streszcza się w zdaniu:

KAŻDE TRUDNE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA, było dzielenie .

Następnie Małgosia poprowadziła super zabawę pod tytułem ” kto lubi ………. tak jak ja?”, co dało wszystkim dużo radości i możliwość oderwania się myślami od codziennych trosk.

Tematem spotkania było opracowane również przez Małgosię zagadnienie mówiące o PIĘCIU ETAPACH ROZWOJU MIŁOŚCI W ZWIĄZKU. Mogliśmy wypowiedzieć się o własnym doświadczeniu w tym zakresie i zobaczyć, że o miłości, jeszcze wiele możemy się nauczyć. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą o odrodzenie małżeństwa i błogosławieństwem, którego udzielił nam ksiądz Łukasz.

WAŻNE DATY:

– kolejne spotkania: we wtorek 14-ego i 28-ego marca 2017.

OGŁOSZENIE :

Wielkimi krokami zbliża się zaplanowany w naszym Ognisku dzień skupienia, który przypada na sobotę 22-ego kwietnia 2017. Prowadzącym będzie nie kto inny jak Oblat Maryi Niepokalanej ojciec Ryszard Sierański z Kodnia. Zapraszamy, rezerwujcie datę w kalendarzu.

Do dyspozycji pozostaje również telefon zaufania , dyżur w każdy poniedziałek od 18.00 do 20.00,

nr tel. 572 949 469.