Ognisko Sycharowskie w Łukowie – ul. Maryli Wereszczakówny 37

Parafia
lukow-alberta-192 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Łukowiew pierwszą niedzielę miesiąca.
Msza Św. sprawowana jest w intencji małżeństw przeżywających kryzys o godz.18.00, a po niej spotkanie w salce parafialnej w budynku przy plebanii przy parafii pw. Św. Brata Alberta ul. Maryli Wereszczakówny 37. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Kamil Frączek.
Parafia św. Brata Alberta >>>
Diecezja siedlecka >>>

W dniu 22 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie łukowskiego Ogniska Sychar, które prowadził po raz pierwszy nowy lider – Jerzy. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, w której posługę liturgiczną pełnili członkowie naszego Ogniska.

Na wstępie odmówiliśmy modlitwę „Wierzę w Boga” i wysłuchaliśmy treści Charyzmatu wspólnoty. W dalszej części spotkania dzieliliśmy się swoimi świadectwami, przeżyciami, siłą i nadzieją. Każdy mógł się wypowiedzieć w wolności i w poczuciu bezpieczeństwa. Tego dnia do naszego Ogniska przyszły dwie nowe osoby, z czego się bardzo cieszymy.

 

W części warsztatowej tematem naszego spotkania było pytanie; CZY KATOLIKOWI WOLNO ZGODZIĆ SIĘ NA ROZWÓD ?

Na to pytanie odpowiedzi udzielał nasz opiekun, ks. Łukasz, opierając się na przepisach Kodeksu Prawa Kanonicznego i Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Jedyna prawdziwa  odpowiedź na to pytanie, jaką usłyszeliśmy, to odpowiedź NIE !!! . Katolicy w warunkach prawa polskiego, nie mają usprawiedliwienia do zgody na rozwód, ani też występowania o rozwód, gdyż jest to grzech ciężki i sytuacje, w których małżonkowie nie mogą ze sobą czasowo żyć reguluje instytucja separacji. Rozpatrując słowa przysięgi małżeńskiej, rozwód – jest to akt zerwania wierności małżeńskiej.

 

Spotkanie zakończyliśmy wspólną Modlitwą o Odrodzenie Małżeństwa, a ks. Łukasz udzielił nam kapłańskiego błogosławieństwa.

Przypominamy również o kolejnych spotkaniach, gdzie najbliższe odbędzie się 13-ego grudnia 2016.

Chcesz porozmawiać?

Prowadzimy dyżur telefoniczny w poniedziałki w godz. 18.00 – 20.00 kom: 572 949 462.

Zapraszamy !