Ognisko Sycharowskie w Łukowie – ul. Maryli Wereszczakówny 37

Parafia
lukow-alberta-192 ZAPRASZAMY na spotkania Ogniska Sychar Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Łukowiew pierwszą niedzielę miesiąca.
Msza Św. sprawowana jest w intencji małżeństw przeżywających kryzys o godz.18.00, a po niej spotkanie w salce parafialnej w budynku przy plebanii przy parafii pw. Św. Brata Alberta ul. Maryli Wereszczakówny 37. Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Kamil Frączek.
Parafia św. Brata Alberta >>>
Diecezja siedlecka >>>

W dniu 09.06.2015r mieliśmy spotkanie w Ognisku WTM SYCHAR w Łukowie.

Rozpoczęliśmy Mszą Św. o godz. 18-tej, po której spotkaliśmy się na sali katechetycznej przy parafii.

Po odczytaniu Charyzmatu SYCHARU – dzieliliśmy się w gronie kilkunastu osób i w obecności naszego opiekuna duchowego ks. Łukasza, doświadczeniem, siłą i nadzieją.

Kolejnym punktem naszego spotkania było odczytanie listu otwartego do Sycharków, skierowanego przez o. Macieja Konenc SJ – opiekuna Ogniska SYCHAR z Wrocławia. Treść tego listu jest opublikowana na stronie SYCHAR w miejscu: http://sychar.org/2015/06/02/o-maciej-konenc-sj-list-otwarty-do-sycharkow-cz-1-2/

Warto przeczytać, rozważyć i zastosować!!!

W dalszej części spotkania podjęliśmy temat naszej ogniskowej „podróży miłości” opartej na książce „Miej odwagę kochać” i treści filmu „Próba ogniowa”. Nasza podróż ma trwać 40 tygodni. Niektórzy już wyruszyli i są od tygodnia w drodze z zagadnieniem; „Miłość cierpliwa jest”, następnie weszliśmy w drugi tydzień pt. „Miłość łaskawa jest”, a przed nami 3 tydzień „Miłość nie jest egoistyczna”. Ciąg dalszy relacji z naszej „podróży miłości” wkrótce.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce 23 czerwca br, według stałego porządku, jak przedstawiono wyżej.

Z Panem Bogiem.